Як зробити із пляшки витвір мистецтва, вчила на Дитячому фестивалі чеська художниця

Чеська художниця Вероніка Ріхтерова завітала на Дитячий фестиваль зі своєю виставкою ПЕТ-арту «Шанування пластикових пляшок» та провела майстер-класи. Під її керівництвом діти створювали пластикові витвори мистецтва, використовуючи лише пляшки, ножиці та власну фантазію.
Інсталяції Вероніки користуються значною популярністю на батьківщині. Найбільшу виставку її робіт у Ботанічному парку в Празі за три місяці відвідало 80 тисяч людей. І не дивно – оригінальність ідеї важко заперечити. Крім того, техніку виконання Вероніка розробила сама – вона є унікальною.

 

«Шанування пластикових пляшок» не є  екологічним проектом, авторка це заперечує. «Я намагаюся уникати слова «екологічний». Передусім, я – митець , і пляшки мене цікавлять із точки зору мистецтва, як матеріал для нього, – каже Вероніка Ріхтерова. – Мої інсталяції вчать дітей творити. Діти бачать цю пляшку і мають зрозуміти, що це не просто сміття, а річ, з якої можна зробити щось гарне. Таким чином міняється їхнє ставлення до речей». Отже, основна мета проекту – мистецька.

 

За словами Вероніки, сучасне мистецтво не обов’язково має чомусь навчати. Найважливіше – отримати від нього певні почуття або досвід. «Сучасне мистецтво не для кожного, а лише для окремих людей. Не всі його можуть зрозуміти, тому воно існує тільки для тих, хто може його осягнути».
Схоже, юним учасникам майстер-класу зрозуміти його таки вдалося – з легкої руки дітей на фестивалі з’явилися пляшкові фігури, що нагадували чудернацькі рослини з іншої планети.
Стаття 'Як зробити із пляшки витвір мистецтва, вчила на Дитячому фестивалі чеська художниця' опублікована 11.06.2016, 17:06 в 'Різне '. Залиште коментар!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *