Перші у всьому: найкращі читачі України вчилися мистецтву фотографії у Віталія Грабара

Фотоагентство LUFA організувало для переможців конкурсу «Найкращий читач України-2013» майстер-клас з фотографії. Діти отримали завдання відзняти фоторепортаж на Дитячому фестивалі. Тема – «Україна читає». Сьогодні їх нагородили цінними призами.
Майстер-клас Віталій Грабар проводив у п’ятницю. «Я чекав або дуже простих технічних питань , або чогось на кшталт «як зняти так, щоб було гарно». Але діти мене здивували, – каже фотограф агентства LUFA. – Були питання, як знімати – за сонцем чи проти. Можна і так, і так. Результат завжди буде різний – залежно від ситуації»
Звучали навіть питання етичного характеру: «Одна дівчинка підійшла і каже: я тут фотографую своїх подруг і деколи буває така ситуація: на світлині одна собі подобається, а інша – ні. Що робити?», – згадує фотограф.  Попри дитяче формулювання, з такою проблемою стикаються усі фотографи – коли ти не знаєш, як поступити правильно. Він порадив знімати якомога більше кадрів, аби усім подругам було з чого вибирати.

 

На майстер-класі діти одразу фотографували і аналізували світлини. Віталій Грабар розповів їм, що таке загальний, середній і крупний план; верхній ракурс і нижній ракурс. Після майстеркласу діти отримали завдання – зняти фоторепортаж на тему «Україна читає».
А сьогодні, 19 травня, фотоагентство LUFA визначило переможців у цьому фотоконкурсі. Діти отримали листівки, іграшки і флешки від партнерів. Окрім цього, діти cтали пасажирами Чудо-буса від партнера Дитячого фестивалю туристичної компанії «Чудо-тур» і проїхали коло почестей Львовом.
Усі учасники конкурсу від LUFA виявилися ентузіастами фотоапаратної справи.
«Мене багато чому навчили: як правильно фотографувати, ставити світло, як краще передати у фото людські думки – свої і героя фотографії», – розказує учасниця конкурсу від LUFA Марія Дмитрик. А срібний призер конкурсу Влад Шкода не приховує позитивних емоцій. За його словами, на майстер-класі було складно і цікаво водночас: «Оце на столи вилазили, фотографували. Передній план, задній план, як має стояти світло. Але нічого, все запам’ятовується».
Зняти репортаж «Україна читає» виявилося не так просто – далеко не кожен бажав опинитися під прицілом об’єктивів. Інша крайність – починали награно позувати. «Найважче було в моменти, коли люди, що їх фотографуєш, починали дуже грати на камеру. А я хотіла, щоб були живі емоції», – зізнається Марія Димитрик.
Бувало, коли підводила техніка. «У мене сіла батарея у перший же день, а зарядного пристрою не було. Набігались по всьому місту, щоб знайти. Та один добрий дядечко мені акумулятор зарядив», – говорить золота призерка Дарина Гоч.

 

Діти набігалися, повправлялися у фотографуванні, отримали подарунки. Зараз задоволені і щасливі продовжують фестивалити у Палаці мистецтв.
Стаття 'Перші у всьому: найкращі читачі України вчилися мистецтву фотографії у Віталія Грабара' опублікована 11.06.2016, 17:05 в 'Різне '. Залиште коментар!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *